Rychlé vyhledávání
Počet nemovitostí v nabídce: 38
Realitní zpravodaj

Virtuální prohlídku nemovitosti lze spojit s virtuálním homestagingem

Virtuální prohlídku nemovitosti lze spojit s virtuálním homestagingem
27.9.2022 - Nabízet nemovitost bez virtuální prohlídky je zbytečné plýtvání časem prodávajícího a kupujícího. To, co v posledních dvou letech během pandemie vzniklo takřka z nutnosti, se dnes stává..

Jak probíhá správa domu, v němž jsou byty družstevní i v osobním vlastnictví

Jak probíhá správa domu, v němž jsou byty družstevní i v osobním vlastnictví
26.9.2022 - Po splacení anuity má mnoho bytových družstev pravidlo, že daný byt je družstevníkovi převeden do osobního vlastnictví. Tím také vzniká v domě SVJ a působí zde souběžně s bytovým..

Praní špinavých peněz v oblasti realit. Proč musí klienti prokazovat původ svých úspor?

Praní špinavých peněz v oblasti realit. Proč musí klienti prokazovat původ svých úspor?
22.9.2022 - V loňském roce se kontroly Finančního analytického úřadu soustředily v oblasti praní špinavých peněz také na realitní makléře. A byly uděleny i vysoké pokuty za nedodržení některých..
Provozováno na realitním systému Realman
Nacházíte se: Ing. Mgr. Zuzana Burdová » Aktuálně

Aktuálně

Vážení klienti, dovolujeme si Vás upozornit, že do 31.1.2022 je třeba podat daňové přiznání k dani z nemovitých věcí na rok 2022. To znamená: u kupujících (tj. ti, kteří koupili, směnili, byli obdarováni apod. v roce 2021, nemovitou věc)- přihlásit novou nemovitost k placení daně z nemovitých věcí, u prodávajících (tj. ti, kteří prodali, směnili, darovali apod. v roce 2021 nemovitou věc) - odhlásit prodanou nemovitost z daně z nemovitých věcí. Při změně vlastnictví nebo podílového spoluvlastnictví nemovitosti na jednotky – taktéž je třeba přihlásit k dani změnu. Změnu je třeba nahlásit na příslušném finančním úřadě. Vzhledem k současné situaci - COVID-19 je nutné kontaktovat příslušného správce daně telefonicky: - tel. FÚ Svitavy : 461 553 111 - tel. vedoucí majetkových daní: 733 675 141. Příslušný správce daně za Vás daňové přiznání vypracuje, pošle Vám jej k podpisu (buď elektronicky nebo poštou), a po podpisu toto daňové přiznání vrátíte (osobně nebo poštou) na Finanční úřad. Pro jednání s pracovníkem FÚ si prosím připravte veškeré podklady, které máte k dispozici - kupní smlouvu, vyrozumění o provedeném vkladu, podlahovou plochu bytu/domu, kontakt na Vás, apod. V případě jakýchkoliv dotazů se neváhejte obrátit na naši kancelář, rádi Vám se vším poradíme. Přejeme úspěšný rok 2022.