Rychlé vyhledávání
Počet nemovitostí v nabídce: 25
Realitní zpravodaj

Které revize v rodinném a bytovém domě jsou povinností?

Které revize v rodinném a bytovém domě jsou povinností?
24.6.2022 - Vlastníci bytových i rodinných domů jsou povinni zajistit kontrolu některých zařízení odborníkem, a to dle zákonných předpisů a v pravidelných intervalech. Pokud by tyto povinnosti..

Nemáte náhodou podpojištěnou nemovitost? Mohlo by dojít ke krácení pojistného plnění

Nemáte náhodou podpojištěnou nemovitost? Mohlo by dojít ke krácení pojistného plnění
23.6.2022 - Jestliže kupujete nemovitost na hypotéku, její pojištění bude jednou z podmínek poskytnutí půjčky. Pokud však kupujete dům za hotové, měli byste brzy po podpisu kupní smlouvy kontaktovat..

Ceny bytů již nerostou. Dostupnost bydlení se však vlivem růstu sazeb dál zhoršuje

Ceny bytů již nerostou. Dostupnost bydlení se však vlivem růstu sazeb dál zhoršuje
21.6.2022 - Hypotéky dál zdražují. Průměrná nabídková sazba hypoték vzrostla v květnu meziměsíčně o další desetiny procentního bodu. Index Gofi 70 mapující průměrnou nabídkovou sazbu hypoték do 70 %..
Provozováno na realitním systému Realman
Nacházíte se: Ing. Mgr. Zuzana Burdová » Aktuálně

Aktuálně

Vážení klienti, dovolujeme si Vás upozornit, že do 31.1.2022 je třeba podat daňové přiznání k dani z nemovitých věcí na rok 2022. To znamená: u kupujících (tj. ti, kteří koupili, směnili, byli obdarováni apod. v roce 2021, nemovitou věc)- přihlásit novou nemovitost k placení daně z nemovitých věcí, u prodávajících (tj. ti, kteří prodali, směnili, darovali apod. v roce 2021 nemovitou věc) - odhlásit prodanou nemovitost z daně z nemovitých věcí. Při změně vlastnictví nebo podílového spoluvlastnictví nemovitosti na jednotky – taktéž je třeba přihlásit k dani změnu. Změnu je třeba nahlásit na příslušném finančním úřadě. Vzhledem k současné situaci - COVID-19 je nutné kontaktovat příslušného správce daně telefonicky: - tel. FÚ Svitavy : 461 553 111 - tel. vedoucí majetkových daní: 733 675 141. Příslušný správce daně za Vás daňové přiznání vypracuje, pošle Vám jej k podpisu (buď elektronicky nebo poštou), a po podpisu toto daňové přiznání vrátíte (osobně nebo poštou) na Finanční úřad. Pro jednání s pracovníkem FÚ si prosím připravte veškeré podklady, které máte k dispozici - kupní smlouvu, vyrozumění o provedeném vkladu, podlahovou plochu bytu/domu, kontakt na Vás, apod. V případě jakýchkoliv dotazů se neváhejte obrátit na naši kancelář, rádi Vám se vším poradíme. Přejeme úspěšný rok 2022.